مشاور اطلاعات و تحصیل در فرانسه

این وبلاگ با هدف ارائه اطلاعات لازم به کاربران متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه و بلژیک و در صورت نیاز ارائه مشاوره های تحصیلی حضوری ایجاد شده است.

پاسخ به چند سوال
ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٠   کلمات کلیدی: مستر 1و 2 ،اخذ پذیرش ،هزینه زندگی ،دوره زبان

پاسخ به چند سوال تکراری :

- زمان اقدام برای تکمیل فرم های ثبت نام  دوره های آموزشی در مقطع مستر یک و دو در بیشتر دانشگاه های فرانسه از نیمه دوم  ماه مارس می باشد.

- در برخی از رشته های فنی و مهندسی گروه هایی را می توان یافت که در مقطع مستر دو تقبل نمایند که متقاضی به زبان انگلیسی تحصیل نماید.(البته اگر سفارت فرانسه موافقت  کند!)

-  هزینه ثبت نام در اکثر دانشگاه های دولتی در فرانسه و بلژیک حدود 320 تا 500 یوروست.

- هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای فرانسه بسته به سبک زندگیتان بین 300 تا 500 یورو بوده و در پاریس دو برابر این میزان است.

- سطح علمی دانشگاه ها در شهرهای فرانسه کم و بیش یکسان است و  در این ارتباط  ارزیابی وزارت علوم  ملاک می باشد که هر ساله آن مراکز را رده بندی می کند.

-  ارزانترین کشور اروپایی برای متقاضیان تحصیل درر اروپا کشور فرانسه بوده زیرا  مرکز مساعدت های مالی آن کشور حدود 40 تا 50 درصد اجاره بهای دانشجویان را مسترد می کند.

- کسانی که موفق به پذیرش زبان و ویزای بلند مدت شده اند شانس انتخاب و پیگیری بیشتری برای ثبت نام در رشته مورد علاقه خود را دارند.

- مدت زمان فراگیری زبان فرانسه بستگی به  عوامل متعددی از جمله میزان آشنایی تان با  یک زبان لاتین، قدرت انتقال و استعداد، انگیزه فراگیری، جدیت فراگیر و غیرو دارد و برای فراگیرانی که  در کشور خود  به مطالعه این زبان می پردازند تا سطح بی دو ت س اف  حداقل یک تا یک و نیم سال به طور فشرده  به طول می انجامد(حداقل روزانه 4 ساعت)!

چنانچه سوالات مشابه دیگری مد نظر می باشد لطفا  فقط در کامنت آخرین پست درج نمایید!


 
اقامتگاه های ارزان اروپایی برای اخذگواهی اسکان و یا سفر های تفریحی
ساعت ۸:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٥   کلمات کلیدی: اقامت بلند مدت ،اقامت ارزان ،هزینه های زندگی و تحصیل ،اسکان موقت

افرادی که موفق به اخذ پذیرش  و ویزای بلند مدت  فرانسه و یا هریک از کشورهای دیگر اروپایی می شوند می بایست قبلا محلی را برای اسکان موقت خود اجاره کنند، از آنجایی که بسیاری از پذیرفته شدگان در این خصوص سوالاتی را مطرح می کنند، یادآور می شوم که بهترین گزینه، مکاتبه با سرپرستی خوابگاه های دانشگاه های مربوطه و تقاضای گواهی اسکان از آنان است و در غیر این صورت ارزانترین اقامتگاه ها، هتل های بین المللی کرفور و یا ابرژ دو ژونس می باشد که هزینه اقامت هر شب در این مکان ها روزانه 21 تا 25 یورو می باشد.

http://www.carrefourhotel.be

http://www.auberges-de-jeunesse.com