مشاور اطلاعات و تحصیل در فرانسه

این وبلاگ با هدف ارائه اطلاعات لازم به کاربران متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه و بلژیک و در صورت نیاز ارائه مشاوره های تحصیلی حضوری ایجاد شده است.

بورس جندی شاپور
ساعت ٥:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢۳   کلمات کلیدی: متقاضیان بورس ،کمک های دولتی ،مقطع دکتری

قابل توجه علاقمندان استفاده از فرصت های بورسیه در مقطع دکتری و پست دکتری

دفتر فرهنگی سفارت بورسی را معرفی کرده ویژه ی دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا یا فوق دکترا برای سال ۲۰۱۳ را دارند. ادامه مطلب را در اینجا بخوانید:

http://www.etudfrance.com/?p=2972#more-2972


 
تحولات بازار ارز و راهکارهای گذران زندگی دانشجویی در فرانسه
ساعت ٤:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٦   کلمات کلیدی: ارز دانشجویی ،کار دانشجویی ،هزینه ،تحصیل با هزینه شخصی

در این مقطع زمانی که تحولات بازار ارز تاثیر بسزایی در روند اخذ پذیرش و حتی انصراف ازتصمیم مهاجرت و ادامه تحصیل در کشورهای خارجی و از جمله فرانسه گذاشته است,بسیاری از متقاضیان افسرده و بلاتکلیف شده اند و برخی از آنان  حاصل چندین سال پیگیری و هزینه کرد خود را تباه شده می پندارند که جای تاسف است! برخی در این ارتباط سئوالاتی مطرح می کنند و از امثال بنده راهنمایی طلب می کنند, در فکر نگاشتن راهکارهایی بودم که خوشبختانه دیشب مطلع شدم که مرکز مبادلات ارزی ردیفی هم برای دانشجویان غیر بورس اختصاص داده است و احتمالا با از سر گیری اعطای سهمیه ارزی_ حتی نیمی از آنچه که در سال گذشته تخصیص می یافت_ امید می رود که تا حد زیادی دغدغه این عزیزان کاهش یابد!

و در همین ارتباط یادآوری می کنم که همواره برای آن دسته از کسانی که نیاز به کار و دغدغه تامین بخشی از هزینه هایشان را داشته باشند فرصت هایی در دانشگاه و خوابگاه ها برای انجام کار دانشجویی وجود دارد که حتی در صورت پر کردن 20 ساعت در هفته با کمی صرفه جویی امکان پس انداز هم برای  دانشجویان وجود خواهد داشت( البته در شهرستانها و نه در پاریس)!

علاوه بر آن همواره فرصت هایی برای آموزش زبان های خارجی و به ویژه انگلیسی برای علاقمندان به تدریس  در بخش خصوصی وجود دارد و البته کم هم نیستند دانشجویان خارجی و بیشتر افریقایی و مغربی که برای تامین هزینه هایشان گاه مجبور به کار مخفیانه در کارخانه های کوچک خارج شهر ها می شوند که البته این مورد اخیر توصیه اینجانب نیست!و در خاتمه خاطر نشان می کنم که چنانچه دانشجویی بتواند هزینه سال اول تحصیل خود را به نحوی تامین کند این شانس وجود دارد که در دوره دکتری بورسیه ای را اخذ نموده و یا کاری دست و پا کند, به شرط آن که زبان و مهارت های برقراری ارتباطات اجتماعی خویش را تقویت کنند!