مشاور اطلاعات و تحصیل در فرانسه

این وبلاگ با هدف ارائه اطلاعات لازم به کاربران متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه و بلژیک و در صورت نیاز ارائه مشاوره های تحصیلی حضوری ایجاد شده است.

مدت زمان اقامت تحصیلی در خارج بمنظور ارزیابی مدارک دانشگاهی
ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/۱٦   کلمات کلیدی: ارزیابی مدارک ،معادل ،مدت زما ن تحصیل مجاز ،اولویت استخدام

همانطور که در پست قبلی اشاره کرده بودم، در این نوبت در خصوص مدت زمان اقامت دانشجویان در خارج کشور بمنظور ارزیابی مدارک اجمالا اطلاعاتی را به آگاهی علاقمندان می رساند:

بر اساس دستور العمل ابلاغی وزارت علوم ، دانشجویانی که قبل از سال ٢٠٠٨ میلادی در یکی از کشور های خارجی آغاز به تحصیل نمودند می بایست حداقل دو سوم مدت تحصیل خود را در کشور مورد نظر اقامت داشته باشند و کسانی که بعد از سال ٢٠٠٨ درس خود را آغاز نمودند می بایست حداقل سه چهارم مدت تحصیل خود را در کشور متبوع بگذرانند و در غیر اینصورت مدارک آنان، بسته به مدت اقامت، غیر حضوری،نیمه حضوری و یا تمام وقت ارزیابی خواهد شد. در این خصوص باید خاطر نشان کنم که تنها دانشجویان بورسیه ملزم به اقامت دایم می باشند و افرادی که با منابع مالی خود اقدام به تحصیل در خارج کشور نمودند در این مورد ملزم نبوده، اگر چه در زمان جایابی و تقاضای استخدام هیات علمی دارندگان مدارک تمام وقت در اولویت خواهند بود. برای آنکه مدارک نیمه حضوری تلقی شود می بایست دانشجو حداقل نیمی از مدت تحصیلش را در کشور مورد نظر گذرانده باشد.