مشاور اطلاعات و تحصیل در فرانسه

این وبلاگ با هدف ارائه اطلاعات لازم به کاربران متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه و بلژیک و در صورت نیاز ارائه مشاوره های تحصیلی حضوری ایجاد شده است.

هزینه های زندگی و تحصیل در بلژیک و چند توصیه به متقاضیان!
ساعت ٤:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/٢۱   کلمات کلیدی: هزینه زندگی ،هزینه تحصیل ،ادامه تحصیل در بلژیک ،زبان انگلیسی

 برخی از متقاضیان ادامه تحصیل به نادرست بر این تصورند که هزینه های زندگی و تحصیل در کلیه کشور های اروپایی از جمله فرانسه و بلژیک یکسان است! و لذا بدنبال اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیسی زبان بلژیک همچون گنت مبادرت می ورزند در حالیکه پس از چند ماه اقامت متوجه می شوند که هزینه متوسط زندگی در شهری چون بروکسل برابر با هزینه زندگی و تحصیل در شهر پر هزینه ای چون پاریس است!لذا بنده دانشگاه های کشور بلژیک را تنها به متقاضیان دارنده شرائط ذیل توصیه می کنم و لا غیر: 

- افرادیکه از موسسات عالی و یا دانشگاهی بورسیه تحصیلی دارند‎‏‚

- پزشکان و یا دندانپزشکانی که مایل  به گرفتن تخصص بوده و امکان کسب درآمد نیز برایشان در مراکز درمانی فراهم می شود‚

- افرادیکه بنیه مالی خوبی دارند و دغدغه هزینه های تحصیلی و زندگی ندارند‚

- افرادیکه دارای وابستگان درجه یکی در آن کشور هستند که با پشتوانه آنان بتوانند در کسب و کاری شاغل شوند‚

- و افرادیکه نسبتا تامین مالی داشته و به زبان انگلیسی مسلط باشند( در حد تدریس) و با زبان فرانسه بنا به هر دلیلی نتوانسته اند ارتباط خوبی برقرار کنند.

- دانشجویان دکتری در علوم انسانی و اجتماعی که مایل به تردد به آن کشور هستند و در ایران نیز از کسب و کار درآمد زایی برخوردارند. 

شایان ذکر است که هزینه کمک مسکن  که دانشجویان و افراد مقیم در فرانسه از آن بهره مند می شوند در کشور بلژیک وجود ندارد و لذا علاقمندان به ادامه تحصیل در این کشور که شانس بیشتر ی هم برای اخذ پذیرش و حتی اقامت را در قیاس با فرانسه دارند می بایست ماهیانه مبلغی بین 800 تا 1000 یورو را در سال پیش بینی نمایند!

در لینک زیر لیست کامل دانشگاه های معتبر بلژیک را ملاحظه نمایید:

http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/