مشاور اطلاعات و تحصیل در فرانسه

این وبلاگ با هدف ارائه اطلاعات لازم به کاربران متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه و بلژیک و در صورت نیاز ارائه مشاوره های تحصیلی حضوری ایجاد شده است.

تجربه مراجعه عجولانه به موسسات اخذ پذیرش سودجو و نا معتبر!
ساعت ٩:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢۳   کلمات کلیدی: ضرورت اخذ مشاوره ،موسسات مشاوره ،اطلاعات غیر کارشناسی ،هزینه های زندگی و تحصیل

مراجعه یکی از متقاضیان مشاوره در روز گذشته و ابراز شکوه از موسسه ای که برایش اقدام به پذیرش از دانشگاهی غیرمعتبر کرده بود، انگیزه ای شد تا این پست را به ضرورت اخذ مشاوره از سوی افراد کارشناسی که به تازگی از کشور مورد نظر فارغ التحصیل شده اند و یا در حال ادامه تحصیل هستند اختصاص بدهم . متاسفانه این متقاضی که  حتی برای ثبت نام  هم به دانشگاه  مربوطه  مراجعه کرده بود از سوی موسسه و کارشناس مربوطه مطلع  نشده بود که  سفارت فرانسه با صدور ویزا برای همسر و فرزندش مخالفت می ورزد و لذا در پی عدم موفقیت در به همراه بردن خانواده و نیز عدم اعتبار دانشگاه پذیرنده مجبور به انصراف و بازگشت به وطن شده بود در حالیکه حدود 2میلیون به موسسه مزبور پرداخت  کرده بود و حدود 5میلیون نیز در مدت دو ماه اقامت در فرانسه هزینه کرده بود! همانطور که در پست هایی تاکید کرده بودم ، تا جای ممکن سراغ اینگونه موسسات سود جو نروید، وبا این حال موکدا توصیه می کنم که حتما حتی قبل از انتخاب کشور شهر و دانشگاه مورد نظر، ضمن مشاوره با افراد صاحب نظر و کارشناس و ترجیحا کسانی که در طی سال های اخیر در کشور متبوع تحصیل کرده اند اطلاعات ضروری و منطبق با واقعیت را کسب نمایید تا ضمن اجتناب ازبروز مشکلاتی اینچنینی در هزینه های ایاب و ذهاب و تحصیل نیز صرفه جویی گردد. گفتنی است که  خود من نیز علی رغم اینکه دوستانی را در شهر محل تحصیل داشتم ، از آنجا که چند سالی از زمان تحصیلشان می گذشت  برخی از اطلاعات آنان من جمله هزینه زندگی  منطبق با واقعیت نبود و جالب اینجاست که حتی کارشناس سفارت فرانسه نیز هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه را دو برابر مقدار لازم ابراز می کرد! که این امر موجب شد که بنده آپارتمانی را در بدترین زمان ممکن به نصف قیمت ملک، همزمان با افزایش دو برابری بهای مسکن در تهران، در ماه بعد فروختم در حالیکه اگر از عدم موافقت با صدور ویزا برای خانواده ام و نیز هزینه واقعی زندگی مطلع می شدم نیازی به فروش آن سرمایه شخصی نبود. ضمن اینکه مبلغ 6000 یوروی واریز شده در حساب ارزی نیز برای گذران حدود یک و نیم سال در شهر های فرانسه کافی بود، در حالیکه  برخی افراد ناآگاه ابراز می کردند که نباید به آن موجودی دست زد!از اینرو به متقاضیان توصیه می کنم که با کمی صرف وقت و جستجوی بیشتر و بهره گیری از راهنمایی های موردی افراد خبره و کارشناس و ترجیحا دانشجویان مقیم شاغل در مقاطع عالی تحصیلی، نیاز های اطلاعاتی خویش را برطرف سازند. اینجانب و همکاران دانشجویم در فرانسه و بلژیک نیز تمام تلاش و تجربه خود را بکار خواهیم بست که در مسیر مقدس علم و دانش اندوزی، تنها طی یک تا سه جلسه یک ساعتی، متقاضیان را از مراجعه به اینگونه موسسات  و یا بهتر بگویم بنگاه های انتفاعی بی نیاز سازیم.