مشاور اطلاعات و تحصیل در فرانسه

این وبلاگ با هدف ارائه اطلاعات لازم به کاربران متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه و بلژیک و در صورت نیاز ارائه مشاوره های تحصیلی حضوری ایجاد شده است.

پذیرش در دانشگاه های فرانسه در مقطع مستر (کارشناسی ارشد)
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٢   کلمات کلیدی: مستر ،کارشناسی ارشد ،مدارک لازم ،زمان ثبت نام

برای دریافت پذیرش ازدانشگاه برای ادامه تحصیل در سطح مستر شما می توانید مستقیما با دانشگاه مورد نظر تماس گرفته،  شخصا اقدام کنید و نیازی به اقدام از طریق سفارت فرانسه نیست.

برای  درخواست پذیرش ازاکثر دانشگاه ها باید از ماه مارس اقدام کرد. با این حال بعضی از مراکز آموزش عالی از ماه آوریل یا ماه مه تقاضاهای پذیرش را می پذیرند.

شما باید درخواست خودتان را در قالب فرم تقاضای پذیرش برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. این فرم می تواند به شکل های زیر باشد:

فرمی که در سایت دانشگاه مورد نظر قرار دارد و شما می توانید به کمک دستگاه چاپگر آن را چاپ کنید

یا فرمی است الکترونیکی که باید به صورت آن لاین روی سایت دانشگاه تکمیل شود.

  بعضی از دانشگاه ها به صورت مکاتبه ای فرم های مربوط را از طریق پست ارسال می کنند. برای بعضی دیگر این روش تنها راه به دست آوردن فرم است، اما تعداد این قبیل دانشگاه اندک است.

علاوه براین، شما باید مدارک دیگری را نیز ضمیمه فرم تقاضا بنمایید. این مدارک به تناسب هر دانشکده می تواند متفاوت باشد اما عمده مدارکی را که اغلب دانشکده ها مطالبه می کنند به شرح زیر است:

 

یک نسخه از ریز نمرات کلیه دروس در طول تحصیلات و ترجمه آن به زبان فرانسه

فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه آن به زبان فرانسه

یک CV (شرح حال و سوابق)

یک نامه که در آن انگیزه خود را برای ادامه تحصیل شرح می دهید

شرح کامل کلیه دوره های آموزشی ای که گذرانیده اید

نتیجه یکی از آزمون های آشنایی به زبان فرانسه،  عموما یکی از مدارک (T.C.F, T.E.F, D.E.L.F, D.A.L.F ) مطالبه می شود. مدرک اخیر برای ادامه تحصیل در مقطع مستر مورد نیاز نیست. اکثر دانشگاه ها و نه همه آنها،  آن را مطالبه می کنند. سطح مورد انتظار زبان فرانسه به تناسب رشته تحصیلی و دانشکده مربوطه،  متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت های زیر مراجعه کنید:

www.fda.ccip.fr   برای T.C.F