مشاور اطلاعات و تحصیل در فرانسه

این وبلاگ با هدف ارائه اطلاعات لازم به کاربران متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه و بلژیک و در صورت نیاز ارائه مشاوره های تحصیلی حضوری ایجاد شده است.

چند یادآوری به متقاضیان تحصیل بوردهای تخصصی در دانشگاه های بلژیک
ساعت ٥:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٢٢   کلمات کلیدی: بوردهای تخصصی ،دانشگاه های بلژیک ،کنکور پزشکی ،دانشگاه آزاد اسلامی

 

با توجه به دشواری های پیچیده اخذ پذیرش در دوره های تخصصی پزشکی در کشور فرانسه از جمله ضرورت تسلط به زبان فرانسه و موفقیت در کنکوری که از سوی وزارت بهداشت آن کشور بر گزار می شود، بسیاری از متقاضیان بوردهای تخصصی در سال های اخیر، کشورهای دیگر اروپایی بویژه بلژیک را بر می گزینند و از همین رو، برخی از خوانندگان و فارغ التحصیلان پزشکی در خصوص نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های آن کشور سئوالات زیادی را مطرح می کنند، از اینرو برای این گروه از داوطلبان چند نکته را یاد آور می شوم:

*کلیه داوطلبان ملزم به داشتن مدرک آیلتس می باشند و البته در صورت نداشتن این مدرک می توانند دوره های مربوطه را در دانشگاه متبوع خود بگذرانند.

*کلیه فارغ التحصیلان پزشکی می بایست در کنکور جامعی شرکت نمایند تا صلاحیت علمی آنان مورد تایید قرار گیرد.

*اعتبار دانشگاهی که متقاضی از آن فارغ التحصل شده است بسیار مهمتر از معدل کل ایشان است.در همین ارتباط لازم به ذکر است که بسیاری ازمسئولان بررسی سوابق علمی دانشگاه های معتبر بلژیک از جمله گنت از جایگاه علمی و رنکینگ دانشگاه های ایران بخوبی مطلع هستند و با فارغ التحصیلان دانشگاه های نا شناخته و بویژه دانشگاه های آزاد اسلامی بسیار محتاطانه رفتار می کنند.

*با توجه با ضرورت گذراندن دوره های تخصصی در بیمارستان های آموزشی،کلیه دانشجویان پذیرفته شده مشمول بورسیه تحصیلی و یا کمک مالی خواهند شد.

علاقمندان واجد شرائط می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا طرح در خواست بررسی وضعیت خود و پیگیری پذیرش، آدرس ایمیل مشاور مقیم را متعاقب تماس تلفنی دریافت نمایند.