مشاور اطلاعات و تحصیل در فرانسه

این وبلاگ با هدف ارائه اطلاعات لازم به کاربران متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه و بلژیک و در صورت نیاز ارائه مشاوره های تحصیلی حضوری ایجاد شده است.

10 اولویت صدور ویزای دانشجویی کشور فرانسه!
ساعت ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۱٧   کلمات کلیدی: اولویت صدور ویزا ،مشکلات صدور ویزا ،شرائط تسهیل صدور ویزا ،ویزای تحصیلی

 

برخی از متقاضیان ادامه تحصیل در فرانسه از امکان عدم صدور ویزای تحصیلی از سوی سفارت فرانسه، پس از صرف وقت و هزینه بسیار ابراز تردید و نگرانی می کنند که البته با توجه به  اتخاذ رویه های  متفاوت آن کنسولی در این خصوص طی سال های اخیر ، تا حدی  این نگرانی ها بجا به نظر می رسد! ولیکن  شرائط داوطلبان نیز در این مورد بسیار تعیین کننده است .در ادامه با توجه به تجربیات شخصی و مذاکره با کارشناسان مربوطه سفارت برخی از مولفه ها و شرائطی که  در صدور سهل تر ویزای تحصیلی  تاثیرگذار است یادآور می شوم:

1) افرادیکه از سوی  وزارت علوم موافقت  بورسیه تحصیلی دریافت کرده اند و یا در قالب تفاهم  نامه های علمی فرهنگی دو دانشگاه ایرانی و فرانسوی  اقدام به اخذ پذیرش کرده اند همواره در اولویت هستند.

2 ) محدوده سنی مناسب برای صدور ویزای تحصیلی  زیر سن 35 سال می  باشد.

3) داوطلبانی که اقوام  نزدیکی را در کشور فرانسه دارند بویژه کسانی که ضمانت مالی دانشجو را برعهده بگیرند معمولا در اولویت هستند.

4) افراد مجرد و افراد متاهل بدون فرزند  در اولویت صدور ویزا هستند و در موارد نادر متاهلین دارای فرزند خردسال غیر محصل.

5) افرادی که منابع مالی ، ملکی و  درآمدی عالی و یا خوبی دارند .

 6) افرادیکه دارای شناسنامه فرانسوی هستند و یا یکی از والدین آنها فرانسوی است.

7)افرادیکه والدینشان در امور بازرگانی  بوده و با شرکت های فرانسوی  در ارتباط  تجاری هستندو یا دیپلمات های نظام می باشند.

8) افرادی که  دارای مدارک دانشگاهی زبان فرانسه  می باشند و یا  سابقه تدریس و ترجمه  به این زبان را داشته باشند.

9) افرادی که در اوایل سال میلادی و یا اواخر آن اقدام به تشکیل پرونده می کنند.

10) اعتبار رشته و دانشگاهی که متقاضی را پذیرفته است عامل مهمی در اولویت صدور ویزاست .معمولا متقاضیان ادامه تحصیل در علوم فنی و مهندسی و پایه  کمتر با پاسخ منفی مواجه می شوند.

و در نهایت افرادیکه دارای قدرت چانه زنی بالایی هستند، بسیار پیگیر و سمج می باشند والبته وقت کافی هم داشته باشند تاچنانچه آنها را از درب  بیرون اندازند از دیوار وارد شوند! که البته از اینگونه  داوطلبان نیز کم نیستند از جمله بنده که پس از رد درخواست ویزا در نخستین بار مایوس نشدم و پس  از یک سال دوندگی، دیدن کنسول و سفیر و مکاتبات بسیار موفق به اخذ ویزا  شدم !