مشاور اطلاعات و تحصیل در فرانسه

این وبلاگ با هدف ارائه اطلاعات لازم به کاربران متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه و بلژیک و در صورت نیاز ارائه مشاوره های تحصیلی حضوری ایجاد شده است.

معرفی شهر های اصلی و دانشگاهی بلژیک(لوون)
ساعت ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۱۸   کلمات کلیدی: دانشگاه های بلژیک ،لوون ،شهرهای دانشگاهی بلژیک ،منطقه هلندی زبان بلژیک

 

منطقه هلندی زبان

لوون

(Enlish : Leuven, Niderland : Leuven, Français : Louvain)

شهر لوون از 5منطقه لوون، 

Heverlee, Kessel-Lo, Wilsele, Wijgmaal

تشکیل شده است. لوون بیش از 90000 نفر جمعیت دارد. اگر به این تعداد 35000 نفر دانشجو و 11000 دانش آموز را اضافه کنیم، جای تعجب نخواهد بود که خیابان ها پر از چهره های جوان باشد؛ شهری که با ریتم دانشجو زندگی می کند: این شهر در ابتدا ترم تحصیلی دارای هفته های شلوغ ودر طول  تعطیلات و فصل امتحانات دارای آرامش نسبی است. قدیمی ترین دانشگاه بلژیک، درمنطقه هلند و لوکزامبورگ

K. U . Leuven( Catholic University of Leuven

با بیش از 550 سال قدمت در این شهر واقع است. جمعیت لوون بالاترین سطح میزان تحصیلات را در مقایسه با سایر شهر های بلژیک دارد و بسیاری از دانشجویان بلژیکی پس از فراغت از تحصیل در همین شهر مانده و مشغول کار و زندگی می شوند. از آنجا که دانشجویان بخش مهمی از حیات اجتماعی این شهر هستند، از سال 2001 میلادی به بعد اینچنین مقرر شد که همواره یک نفر به عنوان مسئول و نماینده امور دانشجویان  در شورای شهر حضور داشته باشد. نتیجه این اقدام، نزدیکی شهرداری با دانشجویان و مسائل آنها بود و سبب شد شهرداری همکاری ها و تسهیلات ویژه ای برای این قشر در نظر بگیرد. خدمات، اطلاع رسانی، و امکانات ورزشی این دانشگاه یکی از بهترین و ارزانترین ها در بلژیک می باشد.

لوون بدون شک یکی از امن ترین شهر های بلژیک است. یک خانم به تنهایی می تواند در هر ساعتی از شبانه روز بدون ترس از مزاحمت در شهر قدم بزند. برای کسب اطلاعات بیشتر در باره این شهر می توانید به سایت رسمی لوون در ادامه مراجعه کنید. 

www .leuven .be

مراجعه کنید.

با تشکر از جناب علی پور، همکار و مشاور در امور تحصیلات تکمیلی در بلژیک