مشاور اطلاعات و تحصیل در فرانسه

این وبلاگ با هدف ارائه اطلاعات لازم به کاربران متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه و بلژیک و در صورت نیاز ارائه مشاوره های تحصیلی حضوری ایجاد شده است.

معرفی دانشگاه پیر و ماری کوری فرانسه(پاریس6)
ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱۱/۳٠   کلمات کلیدی: معرفی دانشگاه ،علوم پزشکی ،علوم پایه ،مراکز معتبر علمی فرانسه

 

از آنجا که برخی از داوطلبان ادامه تحصیل در فرانسه خواهان کسب اطلاعات بیشتر از مراکز معتبر آموزشی در زمینه علوم پزشکی و پایه می باشند، در ادامه این پست، دانشگاه پیر و ماری کوری یا پاریس 6 معرفی می شود.این دانشگاه در میان مراکز آموزشی جهان دارای رتبه علمی 119 می باشد و  با مرکز تحقیقات علمی ملی فرانسه رابطه نزدیکی دارد:

دانشگاه پییرو ماری کوری یا UPMC، در پاریس واقع است. این دانشگاه در سال 1971 به عنوان بخشی از دانشگاه پاریس، به عنوان دانشگاه علوم تاسیس شد.

دانشگاه UPMC، بزرگترین دانشگاه در فرانسه است که هم شامل پزشکی و هم شامل علوم مختلف می باشد و در بسیاری از زمینه های پژوهشی، با اهداف و موفقیت هایی در سطح بالا، فعال است . محققان دانشگاه UPMC، مرتباً برنده جوایز مختلفی می شوند و همچنین این دانشگاه به علت داشتن روابط بین المللی، در میان 5 تا 10 جهان مدعی می باشد.

رده بندی های دانشگاهی زیادی، به دانشگاه UPMC، رتبه 1 را در فرانسه، اختصاص داده اند. و همچنین این دانشگاه را در شمار دانشگاه های برتر جهان، قرار داده اند.

دانشگاه UPMC، دارای 125 آزمایشگاه می باشد که بیشتر آنها با “CNRS” (مرکز پژوهش علمی ملی در فرانسه)، در ارتباط هستند. بعضی از موسسات و آزمایشگاه های مهم آن شامل : “Henri Poincaré”، “Institut d ‘Astrophysique de Paris” ، “Laboratorie d’ informatique de Paris”، “Laboratorie Kastler-Brossel” می باشند.

دانشگاه علوم پزشکی UPMC شامل 2 بیمارستان : “Pitié - Salpetriere” و “Saint – Antoine” می باشد.

www.upmc.fr