مشاور اطلاعات و تحصیل در فرانسه

این وبلاگ با هدف ارائه اطلاعات لازم به کاربران متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه و بلژیک و در صورت نیاز ارائه مشاوره های تحصیلی حضوری ایجاد شده است.

شرایط و نحوه استفاده از تسهیلات ارزی ویژه دانشجویان غیر بورسیه
ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۳   کلمات کلیدی: ارز دانشجویی ،تسهیلات ارزی ،تحصیل با هزینه شخصی ،درخواست ارز

بی تردید نوسانات شدید ارز و یورو و عدم ثبات نرخ آن که با افزایش باورنکردنی ارزهای خارجی همراه بوده است نگرانی هایی را برای متقاضیان ادامه تحصیل در کشور های خارجی  و بویژه فرانسه ایجاد کرده است، متعاقب نشست های مشاوره متوجه شدم که بسیاری از متقاضیان و حتی دانشجویان، از وجود تسهیلات ارزی اعطایی از سوی وزارت علوم به آن دسته از افرادی که با هزینه شخصی اقدام به تحصیل در خارج نموده اند بی اطلاع اند! و از این رو در این پست یادآور می شوم که دانشجویان برای اخذ تسهیلات ارزی می توانند پس از تهیه مدارک زیر:

- گواهی اشتغال به تحصیل مربوط به ترم جاری که به تایید نمایندگی جمهوری اسلامی در کشور مربوطه رسیده باشد و یا پذیرش با شروع دوره معتبر که منقضی نشده باشد

- کارت معافیت از خدمت یا پایان خدمت و یا برگه معافیت تحصیلی،

- کپی صفحه اول گذرنامه

- و ویزای دانشجویی با تاریخ معتبر از کشور مربوطه

به آدرس زیر رفته و در سامانه نشا ثبت نام کنند:

www.nesha.msrt.ir

و پس از ثبت نام در سایت، درخواست خود را در سایت از قسمت مدیریت در خواست ها تحت عنوان: در خواست گواهی اشتغال به تحصیل ثبت و پیگیری نمایند.

نکات قابل توجه :

1- نامه معرفی به بانک برای هر دانشجو در هر نیمسال فقط یک بار صادر می گردد.

2- ارائه اصل پذیرش برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند الزامی است. داوطلبانی که اصل پذیرش خود را به همراه ندارند بایستی پذیرش خود را از طریق ایمیل رسمی دانشگاه مقصد به آدرس ایمیل آن اداره ارسال نمایند.

ezamazad@iranscholarship.net

3- نامه معرفی به بانک به نام بانک و شعبه مورد نظر شما صادر خواهد شد، لذا اکیدا توصیه می گردد که قبل از اقدام به دریافت نامه ابتدا به یکی از شعب ارزی بانک های دولتی یا خصوصی تحت نظارت بانک مرکزی مراجعه نموده و از پرداخت ارز اطمینان حاصل نمایند. زیرا نامه مربوطه تنها یک بار برای شما صادر خواهد شد.

4- معرفی نامه به بانک فقط تایید کننده مراتب دانشجویی و تحصیلی شما در خارج از کشور می باشد و میزان ارز پرداختی و نوع ارز و قیمت آن و نیز سایر شرایط بر عهده بانک ها بوده و ووزارت علوم در این زمینه نقشی نخواهد داشت!