مشاور اطلاعات و تحصیل در فرانسه

این وبلاگ با هدف ارائه اطلاعات لازم به کاربران متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه و بلژیک و در صورت نیاز ارائه مشاوره های تحصیلی حضوری ایجاد شده است.

پاسخ به چند سوال
ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۱٠   کلمات کلیدی: مستر 1و 2 ،اخذ پذیرش ،هزینه زندگی ،دوره زبان

پاسخ به چند سوال تکراری :

- زمان اقدام برای تکمیل فرم های ثبت نام  دوره های آموزشی در مقطع مستر یک و دو در بیشتر دانشگاه های فرانسه از نیمه دوم  ماه مارس می باشد.

- در برخی از رشته های فنی و مهندسی گروه هایی را می توان یافت که در مقطع مستر دو تقبل نمایند که متقاضی به زبان انگلیسی تحصیل نماید.(البته اگر سفارت فرانسه موافقت  کند!)

-  هزینه ثبت نام در اکثر دانشگاه های دولتی در فرانسه و بلژیک حدود 320 تا 500 یوروست.

- هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای فرانسه بسته به سبک زندگیتان بین 300 تا 500 یورو بوده و در پاریس دو برابر این میزان است.

- سطح علمی دانشگاه ها در شهرهای فرانسه کم و بیش یکسان است و  در این ارتباط  ارزیابی وزارت علوم  ملاک می باشد که هر ساله آن مراکز را رده بندی می کند.

-  ارزانترین کشور اروپایی برای متقاضیان تحصیل درر اروپا کشور فرانسه بوده زیرا  مرکز مساعدت های مالی آن کشور حدود 40 تا 50 درصد اجاره بهای دانشجویان را مسترد می کند.

- کسانی که موفق به پذیرش زبان و ویزای بلند مدت شده اند شانس انتخاب و پیگیری بیشتری برای ثبت نام در رشته مورد علاقه خود را دارند.

- مدت زمان فراگیری زبان فرانسه بستگی به  عوامل متعددی از جمله میزان آشنایی تان با  یک زبان لاتین، قدرت انتقال و استعداد، انگیزه فراگیری، جدیت فراگیر و غیرو دارد و برای فراگیرانی که  در کشور خود  به مطالعه این زبان می پردازند تا سطح بی دو ت س اف  حداقل یک تا یک و نیم سال به طور فشرده  به طول می انجامد(حداقل روزانه 4 ساعت)!

چنانچه سوالات مشابه دیگری مد نظر می باشد لطفا  فقط در کامنت آخرین پست درج نمایید!